Zainwestuj w siebie – praca nad własnym wizerunkiem to dobry początek.

Brak komentarzy

    Zbliża się koniec roku, warto zatem przygotować listę postanowień na Nowy Rok i dążyć do jej realizacji, bowiem inwestycja w swój rozwój, to inwestycja bez ryzyka oraz strat.

Wraz z listą postanowień warto pomyśleć nad własnym wizerunkiem – czy aby na pewno otoczenie postrzega nas tak, jak byśmy tego oczekiwali?

Czy dajemy odpowiednie sygnały swoją osobą? Czy nasz wygląd zewnętrzny jest spójny z wyglądem wewnętrznym?

 

    Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz, czym właściwie jest wizerunek oraz co się na niego składa – poniżej nieco torii.

 

 

Wizerunek to sposób postrzegania osoby przez innych ludzi. Na sposób postrzegania człowieka składa się kilka podstawowych czynników: wygląd zewnętrzny, zachowanie i charakter oraz życiorys. Kształtowanie wizerunku jest procesem długotrwałym, a utrwalony wizerunek jest dość trudny do zmiany i modyfikacji. Od wizerunku zależy wiele kluczowych spraw w życiu człowieka: przebieg kariery, wysokość zarobków, powodzenie u płci przeciwnej, powodzenie towarzyskie, a także nasza samoocena i poczucie własnej wartości.

 

 

Składowe wizerunku:
Wygląd zewnętrzny – typ urody, wzrost, budowa ciała, sposób zachowania, mówienia, sposób poruszania się – m.in. te cechy wpływają na Twój zewnętrzny wizerunek. Dodatkowo na wizerunek wpływa Twój styl ubierania się, rodzaj odzieży, którą nosisz. Na podstawi wyglądu zewnętrznego wykazujesz pewne wartości – czy jesteś schludny oraz dbasz o czystość, czy przywiązujesz wagę do szczegółu. Włosy, paznokcie, makijaż lub jego brak – też mają znaczenie.
Zachowanie i charakter – to Twój sposób bycia, zachowanie, pewność siebie, emocje (sympatia, gniew, zazdrość, współczucie, zawiść, podziw, szacunek). Znaczenie ma również to,w jaki sposób rozmawiasz oraz odnosisz sie do innych. Czy jesteś uczciwą osobą, solidną i zorganizowaną, czy też potrafisz skłamać lub zachowujesz się chaotycznie i niesłownie.

 

 

   W ciągu swojego życia ciągle jesteśmy poddawani ocenie. Warto zatem zainwestować we własny wizerunek, który może otworzyć nam niejednokrotnie drzwi do spełnienia celu czy to na polu prywatnym czy życiu zawodowym.

Nie zwlekaj i wraz ze zbliżającym się Nowym Rokiem skontaktuj się ze mną – wspólnie ustalimy plan działania!

 

 

Poprzedni wpis
Powitaj Nowy Rok w dobrym stylu!
Następny wpis
Jak mądrze kupować na wyprzedaży – cenne wskazówki stylistki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu